Військові стоматологи пролікували понад 10 тисяч мобілізованих бійців
«Стоматологи — воїнам!»: під таким гаслом розпочав роботу в Українському домі 3-й Національний український стоматологічний конгрес. З привітанням від Міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака до учасників конгресу звернувся помічник Міністра оборони полковник медичної служби Всеволод Стеблюк.
«Ваше шановне зібрання відбувається в непрості для України часи. Російсько-терористична агресія на сході країни стала важким викликом Українській Державі та її народу. Через більш ніж 20 років занепаду та руйнування Збройних Сил України ми сьогодні відроджуємо військову медицину, по новому пишучи її канони.
Лікарі-стоматологи, як і вся медична громада, стали в перших рядах захисників свободи та незалежності України, взявши на себе весь тягар війни. На передовій, в медичних ротах, госпіталях та на полігонах ви виконуєте з честю свій громадський та професійний обов’язок.
Вагомим внеском у справу відновлення здоров’я військовослужбовців Збройних Сил України стали спільні проекти Міністерства оборони України та Асоціації стоматологів України „Санація“, „Стоматологічна реабілітація“, створення пересувних стоматологічних кабінетів для роботи в зоні АТО.
Тисячі учасників антитерористичної операції отримують кваліфіковану стоматологічну допомогу, долаючи наслідки поранень, повертаючись до нормального, повноцінного життя.
Низький уклін вам за вашу прекрасну роботу!», — говориться у вітанні генерала армії України Степана Полторака.
— Сьогодні у зоні бойових дій вже працює шість мобільних кабінетів, що відчутно покращує рівень надання стоматологічної допомоги. Окрім цього, на всіх навчальних полігонах розгорнуто та оснащено 10 стаціонарних кабінетів на 16 робочих місць. Але цього недостатньо, — зазначив помічник Міністра оборони України полковник медичної служби Всеволод Стеблюк. — До кінця року плануємо провести випробовування сучасного стоматологічного комплексу на базі вітчизняного автомобіля «КРАЗ» та ввести 10 таких машин до складу ЗС України. Окрім цього ми розробили відповідні методичні рекомендації щодо надання стоматологічної допомоги на передовій та плануємо активно їх запроваджувати.
Також за словами Всеволода Стеблюка, армійська стоматологія повинна якнайшвидше наладити співпрацю із фахівцями інших військових формувань та цивільними лікарями й сприяти розвитку проведення реабілітації пацієнтів із використанням усіх сучасних технологій.
Начальник центральної стоматологічної поліклініки Міністерства оборони України — Головний стоматолог Збройних Сил України полковник медичної служби Михайло Лищишин наголосив, що військові стоматологи пролікували понад 10 тисяч мобілізованих бійців!
— За даними наших фахівців із різних військових навчальних центрів, що розгорнуті по всій Україні, від 78 до 95% військовослужбовців, які поповнили ряди Збройних Сил України у 2015 році, потребують лікування зубів та протезування, — зазначив Михайло Лищишин. — Окрім цього, трапляються непоодинокі факти виявлення серед мобілізованих серйозних захворювань, що потребують тривалого стаціонарного лікування або, навіть, звільнення із лав ЗС України за станом здоров’я.
Також у рамках конгресу було зазначено, що стоматологічна служба Збройних Сил України з початку проведення антитерористичної операції на Сході України не тільки надає стоматологічну допомогу військовослужбовцям, а й медичну допомогу пораненим, займається питаннями реабілітації учасників бойових дій тощо.
— Штатні військові лікарі-стоматологи активно залучаються до надання першої лікарської допомоги. Багато хто з них вже очолив медичні пункти бойових батальйонів та дивізіонів, — зауважив Михайло Лищишин. — Також офіцерів-стоматологів призначають на посади командирів медичних рот чи начальників медичної служби бригад у зоні проведення АТО.
Як зазначають медичні фахівці, для суттєвого покращення рівня стоматологічної допомоги на передовій, необхідно відновити штатні пересувні стоматологічні кабінети Збройних Сил України.
Українські військові стоматологи поділилися досвідом лікування поранень щелепно-лицьової ділянки, стоматологічної реабілітації, організації стоматологічної допомоги в зоні АТО.
За сприяння Збройним Силам України подяку від Міністерства оборони отримали координатори волонтерських проектів «Санація», «Укроп-дентал», «Батальйон Святого серця», завдяки яким організовано санацію мобілізованих військовослужбовців, працюють мобільні стоматологічні кабінети в зоні АТО.