Останні новини

В Центральну стоматологічну поліклініку МО України терміново потрібна медсестра

В Центральну стоматологічну поліклініку МО України терміново потрібна медсестра

Терміново в терапевтичне відділення Центральної стоматологічної поліклініки МО України потрібна медсестра

Діагностичний мікроскоп

Діагностичний мікроскоп

Нещодавно у лікарів-стоматологів Центральної стоматологічної поліклініки з`явилась нова можливість покращити якість лікування зубів військовослужбовцям, учасникам АТО, ветеранам Збройних Сил України та іншим категоріям пацієнтів використовуючи діагностичний мікроскоп.

Останні статті

Сучасні методи обстеження стоматологічного хворого

Сучасні методи обстеження стоматологічного хворого

Лікар-стоматолог вищої категорії відділення реконструктивної терапевтичної стоматології Федірко Євгена Вильевна.

Теорія і практика застосування сучасних матеріалів для профілактики і лікування початкового карієсу

Теорія і практика застосування сучасних матеріалів для профілактики і лікування початкового карієсу

Лікар-стоматолог вищої категорії Відділення реконструктивної терапевтичної стоматології Луньова Людмила Григорівна.

Випадковий розтин пульпи

Випадковий розтин пульпи

Випадковий розтин пульпи. Іщенко Ольга Вікторівна. Відділення реконструктивної терапевтичної стоматології.

 

<meta content="стоматологія, імплантація, відбілювання зубів, видалення зуба" name="keywords" />

<meta content="Хочете швидко і якісно вилікувати зуби або поставити імпланти, висококваліфіковані фахівці ЦСП МОУ допоможуть вам у цьому." name="description" />

<title></title>

 ЦЕНТРАЛЬНА СТОМАТОЛОГІЧНА ПОЛІКЛІНІКА МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Після закінчення Великої Вітчизняної війни (ВВВ) лікування щелепно-лицьових поранень відійшло на другий план і перед військовою стоматологією стало питання про збільшення об'єму амбулаторної стоматологічної допомоги військовослужбовцем. Необхідно було відновити і розширити мережу поліклінік і кабінетів у військах для стоматологічного забезпечення військовослужбовців і ветеранів Збройних Сил. Тому стоматологічні поліклініки почали створювати вже в кінці війни, у тому числі і на території України.

У 1943 р. із Сталінграду до Києва була передислокована 147-а зуботехнічна лабораторія. На її базі 25.08.1944 р. була створена 147-а окружна стоматологічна поліклініка Київського військового округу – КВО. Цю дату і слід вважати днем створення Центральної стоматологічної поліклініки.

Поліклініка знаходилася в підпорядкуванні санітарного відділу Київського особливого військового округу і розміщувалася на вул. Інститутською 46 в пристосованому приміщенні. Штат складався всього з 19 чоловік (7 лікарок, 2 медсестри, 5 зубних техніків, рентген-лаборант, бухгалтер).

Співробітники окружної стоматологічної поліклініки КВО, яка розміщувалася в приміщенні Київського військово-медичного училища по вул. Мельникова, 68. 1948 р. (у першому ряду другий зліва начальник поліклініки майор м/с В. І. Шипов)

Першим начальником поліклініки був призначений майор медичної служби ст. В. І. Шипов, який очолював її з 14.10.1944 р. по 16.06.1951 р. У червні 1947 р. поліклініка була переведена в приміщення Київського військово-медичного училища по вул. Мельникова, 68. Після звільнення в запас В. І. Шипова начальником поліклініки був призначений підполковник медичної служби К. Г. Бельський (з червня 1951 р. по червень 1962 р.).

 

25.03.1953 р. окружна поліклініка була переведена в приміщення по вул. Заньковецької, 8 і розміщувалася на першому поверсі житлового будинку. Прийом хворих здійснювався в одну зміну.

З травня 1955 р. 147-а окружна стоматологічна поліклініка сформувала нові штати. Кількість працівників склала 35. Це дало можливість значно поліпшити стоматологічну терапевтичну допомогу і зубопротезування військовослужбовцям і ветеранам Збройних Сил. Поліклініка однієї з перших в Києві для виготовлення металевих зубів стала застосовувати дугу Вольта, а це у той час було досягненням, оскільки в основному всі стоматологічні поліклініки застосовували стандартні зубні заготовки.

У червні 1962 р. на посаду начальника поліклініки був призначений підполковник медичної служби І. П. Голдаєв (з червня 1962 р. по січень 1965 р. ). У січні 1965 р. поліклініку очолив підполковник медичної служби Н. М. Белан (з січня 1965 р. по вересень 1967 р. ). Завдяки йому в 1966 р. в Ленінграді була придбана установка ливарні для виготовлення металевих зубів, яких у той час в Києві було всього чотири. Це дало можливість здійснювати в поліклініці виробляти металеві роботи не із стандартних заготовок, а виконувати індивідуальне моделювання кожному пацієнтові. Через рік була отримана перша стоматологічна установка з турбіною виробництва Чехословакії.

У вересні 1967 р. начальником поліклініки був призначений підполковник медичної служби О. О. Любчевський (з вересня 1967 р. по жовтень 1973 р. ). У цей період значно покращилася її матеріально-технічна база. Велика увага приділялася підвищенню кваліфікації лікарського і середнього медичного персоналу, проведенню гарнізонних стоматологічних конференцій і семінарів. Удосконалення кваліфікації лікарів проходили на базі Ленінградської військово-медичної академії, а також в 408 окружному військовому госпіталі. Активізувалася науково-практична робота. Велику допомогу надавав начальник Військово-медичного відділу КВО генерал-майор А. А. Борисов.

У жовтні 1973 р. колектив поліклініки очолив майор медичної служби М. Г. Румянцев (з жовтня 1973 р. по грудень 1976 р. ), а з грудня 1976 р. – підполковник медичної служби В. М. Беляков (з грудня 1976 р. по травень 1989 р. ).

Прийом веде лікарка-ортопед Тодосько А.Ф.. (1-й зліва- начальник відділення Ю. П. Лісоволик). (1978 р.)

Штат поліклініки в цей період збільшився до 56 чоловік. Паралельно зросли об'єм і якість надання стоматологічної допомоги в гарнізоні і у військах округу в цілому. Так, в 1976 р. кількість відвідин склала 36 800: з них пломб накладене 23 100; видалено 3500 зубів; протезування виконане 5400 чоловік. Увійшов до практики виїзд лікарів-стоматологів в інші гарнізони.

Приміщень для роботи було не досить, тому після звернення співробітників поліклініки і військовослужбовців гарнізону рішенням командувача військами округу 06.06.1976 р. поліклініка була переведена в нове приміщення по вулиці Кутузова, 14, де знаходиться і в даний час.

З травня 1989 р. поліклініку очолював к. м. н., полковник медичної служби Р. Х. Камалов – учасник бойових дій в Афганістані, заслужений лікар України.

Після здобуття Україною незалежності і створення Збройних Сил України в 1993 р. 147-а окружна стоматологічна поліклініка була реорганізована в Центральну стоматологічну поліклініку Міністерства оборони України.

За останні роки в поліклініці сталися значні зміни як в інтер'єрі, так і в підході до лікування. Стильний дизайн приміщень і сучасні технології – це ланка одного ланцюга, якісний крок вперед колективу поліклініки.

Центральна стоматологічна поліклініка МО України є науково-методичною і учбовою базою кафедри щелепно-лицьової хірургії і стоматології Української військово-медичної академії і готує військових стоматологів. Тут регулярно проводяться заняття під егідою асоціації стоматологів України. Поліклініка є колективним членом Асоціації стоматологів України і Міжнародної академії комп'ютерних наук і систем.

Стоматологи поліклініки працюють в тісному контакті із стоматологами розвинених країн світу беручи безпосередню участь в симпозіумах і конгресах: у Мексиці, Австрії, Великобританії, Австралії, Німеччині, США, Франції.

Не дивлячись на складні економічні умови і майже повну відсутність бюджетного фінансування, поліклініка надає безкоштовну стоматологічну допомогу військовослужбовцем і ветеранам Збройних Сил України. Це стало можливим за рахунок надання платних стоматологічних послуг цивільному населенню; основна частина зароблених коштів використовується на безкоштовні стоматологічні послуги військовослужбовцям термінової служби, ветеранам Збройних Сил.

 

У поліклініці функціонують добре обладнані діагностичні і лікувальні кабінети, в лікувальному процесі застосовуються матеріали і технології, відповідні світовим стандартам. 

У клініці створена спеціальна комп'ютерна програма, що дозволяє відстежувати новинки у вживанні різних видів матеріалів і інструментів, яких в сучасній стоматології застосовується більше 13 000 видів, а також отримувати вичерпну інформацію про пацієнтів. Одними з перших в Києві в поліклініці була упроваджена цифрова комп'ютерна рентгенографія. Клініка є піонером в розвитку вітчизняної імплантології.

Колектив Центральної стоматологічної поліклініки нині володіє сучасними новітніми технологіями лікування, протезування і пропонує високоякісні послуги на рівні провідних стоматологічних клінік України. Сьогодні стоїть питання про встановлення комп’ютерного томографа, освоєння програми забезпечення комп’ютерної томографії.

В даний час в поліклініці в дві зміни працюють біля 100 лікарів, з яких 8 офіцерів і 150 чоловік середнього медичного і обслуговуючого персоналу. Продуктивність праці збільшилась майже у 3 рази. За день поліклініку відвідують біля 300 пацієнтів. Прийом здійснюється і по вихідних та святкових днях.

За роки свого існування поліклініка виховала сотні висококваліфікованих лікарок, що працюють на території пострадянського простору і за її межами: у США, Ізраїлі, Німеччині, Австралії, Австрії і ін. У поліклініці працюють 1 заслужений лікар України, 2 кандидати медичних наук, 25 лікарів вищої категорії, 8 лікарів, що мають досвід роботи в умовах бойових дій в Афганістані, Йемені, Ефіопії, Боснії і Герцеговині.

У вересні 2006 р. при поліклініці створено унікальний Музей стоматології, єдиний в Україні. За недовгий час в ньому зібрано багато цікавих документів, фотографій, експонатів, які розповідають про етапи розвитку стоматології з стародавніх часів до сьогодення. Є розділи присвячені розвитку та досягненням вітчизняної і військової стоматології, ратній натхненній праці наших медиків-ветеранів, які віддали багато сил та уміння для поліпшення стоматологічного забезпечення воїнів та ветеранів ЗС. Тут проводяться наукові конференції, семінари, заняття з лікарями та студентами.