Діагностичний мікроскоп

0
Нещодавно у лікарів-стоматологів Центральної стоматологічної поліклініки з`явилась нова можливість покращити якість лікування зубів військовослужбовцям, учасникам АТО, ветеранам Збройних Сил України та іншим категоріям пацієнтів використовуючи діагностичний мікроскоп.
Мікроскоп є сучасним засобом діагностики, який дозволяє  виявити ураження  зубів які не помітні неозброєним оком, та дозволяє лікарю  проводити лікування методом мінімальної інвазії – тобто з мінімальним пошкодженням здорових тканин зуба.
Мікроскоп особливо необхідний при  лікуванні складних кореневих каналів та при повторному їх лікуванні. Не виявлені  кореневі канали  призведуть до підтримання осередку запалення та передчасної втрати зуба. Мікроскоп дозволяє лікарю виявити всі кореневі канали, якісно їх очистити та герметично запломбувати – що дозволить зберегти зуб на довгі роки.
За допомогою мікроскопу можна діагностувати на початковому етапі лікування зуба перфорації, тріщини при яких подальше його лікування недоцільно. Це відповідно виключає проведення заздалегідь неефективних заходів.
 

Приклад ендодонтичного лікування з використанням діагностичного мікроскопу

 
Пацієнт М., 56 років, звернувся в клініку з метою повторного протезування зубів верхньої щелепи. На оглядовому знімку було виявлено осередок деструкції кісткової тканини  в області верхівки кореня зуба 1.1. а також відсутню пломбувальну масу в його корені. Поставлено діагноз: хронічний періодонтит зуба 1.1. Після зняття металокерамічної коронки та штифта з зуба 1.1., було розпочато його ендодонтичне лікування під контролем діагностичного мікроскопу.
 
Мал.1 Діагностичне рентген-дослідження (стрілками показано: 1 – осередок деструкції кісткової тканини, 2 – незаповнена система кореневого каналу).
 
 
 
Фото 1. Вигляд кореня зуба 1.1. перед лікуванням (масивні  глибокі залишки цементу по центру кореневого каналу).
 
 
 
Фото 2. Вигляд кореня після проведення відповідних маніпуляцій з обробки системи кореневого каналу під контролем діагностичного мікроскопу. Кореневий канал чистий та підготовлений для обтурації.
 
 
 
Фото 3. Постійна обтурація кореневого каналу методом латеральної конденсації гуттаперчі.
 
 
 
Мал. 2 Рентген контроль. Пломбувальна маса щільно заповнює об'єм кореневого каналу зуба 1.1. по всій його довжині.
 
 
 

Висновок

Використання діагностичного мікроскопу при вторинному ендодонтичному лікуванні зубів дозволяє лікарю візуально контролювати кожен етап роботи, що значно підвищує прогноз та якість проведенного лікування.