Чи видаляти зуб мудрості? Зуб мудрості болить після видалення. Що робити?

0

Чи видаляти зуб мудрості? Зуб мудрості болить після видалення. Що робити?

Кілька десятків тисяч років тому людина знайшов навик обробки продуктів харчування. Більш м'яка їжа зменшила навантаження на щелепи, у зв'язку з чим їх розмір зменшився. Кількість же зубів - 32 - залишилося колишнім. Зуби мудрості, як правило, зростають набагато пізніше за інші зуби. Частіше в досить юному віці від 17-ти років і до 22-ти, але буває іноді і значно пізніше. Існує навіть повір'я, що з появою зубів мудрості людина, нарешті -то стає розумніше і мудріше. Дійсно вік надає нам деякий життєвий досвід і, напевно, ми стаємо розумніше. Шкода тільки, що зуб мудрості часто починає хворіти і приносить тільки незручності. Іноді незручності великі. Після видалення цих зубів за великим рахунком ніхто особливо не страждає.

Відмінна риса зубів мудрості в тому, що їм значно важче прорізуватися, чим іншим зубам, особливо на нижній щелепі. Усі зуби виросли, місця зайняті і своїм ніхто не збирається поступатися. У зв'язку ось з такими зусиллями прорезыванию зубів мудрості найчастіше супроводить запалення ясен і біль. У нормальній людській щелепі для зубів мудрості вже бракує місця. Це пов'язано з тим, що у наших предків щелепа була більше, ніж у сучасної людини.

В результаті еволюції нижня щелепа трохи атрофувалася, розмір же зубів залишився колишній, і збереглася їх кількість. У зв'язку з нестачею місця, зуби мудрості при прорезывании зміщуються, йдуть іноді криво, давлять на інші зуби, можуть завдати шкоди щоці.

Чи видаляти зуб мудрості? Видалення зуба мудрості. Наслідки.

Якщо процес появи зубів мудрості затягується, із-за безперервної травми ясен, запалення прогресує і розширюється, у зв'язку з чим з'являються сильні болі і піднімається температура усього тіла. Окрім цього, незручне і віддалене їх розташування призводить до труднощів в догляді за порожниною рота. Зуби мудрості украй незручно чистити, нормально дістати їх зубною щіткою велика проблема. В результаті на зубах мудрості і розташованих поруч зубах починає швидко скупчуватися наліт, що зрештою призводить до карієсу. Запалення представляє небезпеку для навколишніх тканин і навіть щелепи і вимагає термінового і обов'язкового втручання стоматолога.



Лікування?

Можна звичайно звернутися до лікаря з приводу лікування таких зубів, але стоматологові украй складно, а іноді і просто неможливо підібратися до них і поставити якісну пломбу. Враховуючи це, зуби мудрості в переважній більшості випадків видаляють. Це допомагає попередити скупченість зубів, із-за якого розвивається неправильний прикус, а також запобігти захворюванням ясен як навколо самого зуба мудрості, так і навколо інших зубів.

Багато проблем виникає при частковому прорізанні зуба мудрості. Якщо частина зуба залишається під яснами, між нею і зубом починають скупчуватися бактерії і залишки їжі, що знову ж таки призводить до запалень. Десна може сильно напухнути, виникне сильний біль і прикрий запах з рота. У такому разі пробується лікування у вигляді полоскання, фізіотерапії. Іноді стоматологові доводиться ясна розтинати. Але найчастіше ця канитель знову ж таки закінчується видаленням зуба.

Якщо ж у вас немає можливості швидко потрапити до лікаря, а ясна запалилися і розпухнули - Що робити? - можна прополоскати рот наступним складом: в склянці теплої води розчините по чайній ложці соди і солі. Намагайтеся полоскати так, щоб солона вода потрапила в ті важкодоступні місця, які не очищаються зазвичай зубною щіткою. Допоможуть зменшити запалення також антибактеріальні рідини для полоскання рота. Можна прийняти болезаспокійливі пігулки.

Зуб мудрості може взагалі не прорізатися і спровокувати лицьові невралгічні болі або захворювання коренів сусідніх зубів. В даному випадку видалення зуба мудрості обов'язкове.


З усього цього можна зробити висновок, що зуби мудрості краще видалити своєчасно. Зробити це краще всього в підлітковому або трохи старшому віці, коли коренева система у зубів мудрості повністю не сформувалися, а щелепна кістка навколо зубів недостатньо щільна. Це полегшує видалення зубів.

Зуб мудрості болить після видалення. Маються на увазі ускладнення, набряк, болі, пухлина.

Найчастіше зустрічається ускладнення при видаленні зубів мудрості, що іменується "суха лунка", з'являється набряк. Виникає воно у разі, якщо на місці видаленого зуба не сформувався згусток крові. Утворення такого згустка - найважливіша умова загоєння ранки і природно при його відсутності процес сповільнюється. Через пару днів після видалення з'являється тупий біль і не дуже приємний запах. В цьому випадку треба обов'язково звернутися до лікаря.

В процесі видалення зуба можуть бути зачеплені щелепні нерви. Це трапляється, якщо зуб мудрості близько до них розташований. Таке ускладнення після видалення зуба мудрості має назву парестезія. В цьому випадку можуть заніміти губи або підборіддя. Відчуття як при анестезії. Це ускладнення проходить само собою через декілька днів, але може затягнутися зцілення і на місяці.

Навіть якщо зуб мудрості не заподіює вам особливих проблем, і вам не хотілося б видаляти його без особливої причини, все ж краще звернутися до стоматолога і отримати кваліфікований радий з правильного догляду за цими важкодоступними зубами мудрості.