Десантникам подарували пересувний стоматологічний кабінет

Десантникам подарували пересувний стоматологічний кабінет

Військовослужбовцям 95 окремої аеромобільної бригади ВДВ ЗС України подарували пересувний стоматологічний кабінет. Волонтери з Благодійного фонду «Санація» облаштували його у кузові військового автомобіля підвищеної прохідності Газ-66.

За словами президента Асоціації стоматологів України і керівника фонду «Санація» Мирона Угрина, зазначений стоматологічний кабінет є унікальним.

— Його обладнання дозволяє виконувати абсолютно всі види стоматологічного лікування — від первинної невідкладної допомоги до складних хірургічних операцій кісткової пластики. До того ж, кабінет рухомий і повністю автономний. Військовослужбовці зможуть отримати сучасні стоматологічні послуги прямо на бойових позиціях, — зазначив він.

У стоматологічному кабінеті є крісло з новим стоматологічним обладнанням, автоклав для стерилізації інструментів, ультрафіолетова і фотополімерні лампи, шафи, умивальники, автономне опалення тощо. За добу тут можна надати допомогу щонайменше 20 пацієнтам. Обладнання його на базі Газ-66 обійшлось у 220 тисяч гривень. Роботи виконували майстри з автопарку Верховної Ради України.

— Сьогодні усі військовослужбовці можуть отримати необхідну допомогу саме там, де проходять службу, — наголосив Мирон Миронович. — 16 подібних пересувних установок забезпечують стоматологічні послуги на 10 полігонах, безпосередньо у зоні АТО працюють 12 таких кабінетів. Зараз готуємо 13-й пересувний кабінет на базі чотиривісної «Татри». Вона поїде до військового шпиталю, що у Красноармійську.

Кабінет від волонтерів прийняли директор Військово-медичного департаменту Міністерства оборони України генерал-майор медичної служби Андрій Верба і головний стоматолог МО України полковник Михайло Лищишин.

— Кількісно ми перекрили стоматологічні потреби усіх військовослужбовців, зараз посилено працюємо над підвищенням якості послуг, — зазначив Михайло Лищишин. —Воїнів АТО мають лікувати лише кращі лікарі, за найсучаснішими методиками, використовуючи найновітніші технології. Завдяки злагодженій співпраці з лікарями і волонтерами ми досягнемо цього швидко.

Пересувний стоматологічний кабінет одразу вирушив у зону АТО, де виконують бойові завдання «крилаті піхотинці» з Житомира.