Відновлення зуба після ендодонтичного лікування скловолоконним штифтом

0
Системи скловолоконних штифтів включають внутрішньокореневі викрутки для препарування каналу під штифт (різні розміри) і відповідного розміру самі штифти. Аналіз існуючих літературних даних за результатами спостережень пацієнтів, зуби яких відновлені за допомогою скловолоконних штифтів, дозволяють впевнено передбачити успішне майбутнє цих реставрованих зубів. Так, клінічні дослідження в семи університетах Європи і Північної Америки продемонстрували 99,9% ступеня успіху при застосуванні волоконних штифтів протягом від 3 до 7 років і відсутність переломів коренів у всіх дослідженнях, і лише в одному випадку сталася поломка самого штифта. Переломів коренів зубів не було.
 
Клінічний випадок. Пацієнт Л. 53 років звернувся зі скаргами на повне руйнування 23 зуба. Після проведеного на першому етапі ендодонтичного лікування було прийнято рішення реставрувати зуб за допомогою стекловолоконного штифта Classix # 3 в якості основи реставрації.
 
Після проходження кореневого каналу спеціальними розгорненнями відповідно до діаметра застосованого каналу, визначалася робоча довжина і проводилася припасовка штифта в каналі. Потім проведена підготовка штифта до фіксації і відповідна обробка каналу зуба. Для фіксації використовувала адгезив Single Bond, композитний цемент подвійного оттверждення DjenDuocem Djendental. Втрачений дентин відновлений за допомогою композиту Spectrum Densplay (опаковий відтінок №3 і емалевим №2).
 
Фото 1.
 
Фото 2.
 
Фото 3.