Комп'ютерна рентгенодіагностика

Комп'ютерна рентгенодіагностика
Багато пацієнтів бояться робити рентген, хоча і не зовсім розуміють принцип його дії. Стоматолог же прописує рентген тільки у випадку дійсної необхідності. Та й при сучасних технологіях опромінення радіацією знижено до мінімуму. Рентгенівські промені є одними з найбільш важливих діагностичних методів в стоматології. Дуже часто тільки вони можуть дати інформацію про стан таких внутрішніх ділянок рота, які не можна оглянути ніяким іншим способом.
 
Нові цифрові технології дозволяють стоматологам отримувати і зберігати діагностичні зображення за допомогою комп'ютера. Більшість цифрових рентгенівських систем мають спеціальне програмне забезпечення, яке дозволяє маніпулювати зображенням через колір, тривимірне зображення та ін. Техніки, які допомагають стоматолога поставити діагноз набагато швидше, ніж при традиційних технологіях.
Існують і портативні моделі. Як наприклад Lightyear Portable / Handheld Digital X-ray System - з перших портативних рентгенівських апаратів + ​​кишеньковий комп'ютер з покроковим програмним забезпеченням, інтегрованої панеллю для зйомок, з цифровими сенсорами самого високого дозволу для створення стоматологічних зображень вищої якості. До того ж, тут використовується бездротова мережева система, що дозволяє заощадити на установці комп'ютерів в кожному кабінеті. Адаптований як для правшів так і для лівшів.
 
Переваги методу очевидні: можна моментально побачити на екрані монітора знімок, збільшити його в разі потреби, і наочно пояснити пацієнту варіанти подальшого лікування. Крім того, цифрова рентгенологія дозволяє передавати зображення в електронному вигляді на комп'ютер колеги, що може бути корисно у важких ситуаціях, а також на комп'ютер страхової компанії. Поки ще цифрова рентгенологія не замінить повністю традиційний спосіб отримання рентгенівських знімків за допомогою плівки, але удосконалення в цій області швидко прогресують, і ймовірно, що цифрові зображення стануть звичайною справою в стоматологічному кабінеті.
 
Види рентгенівських знімків:
Прікусние пристрій - використовується для виявлення каріозних порожнин. При цьому пацієнту потрібно прикусити спеціальний шматочок пластику з рентгенівською плівкою посередині.
Періапікальние - показують зуб цілком, включаючи корінь і навколишнє кістку. Вони корисні при виявленні періодонтальних захворювань, абсцесів, ретінірованних зубів та інших проблем.
Панорамні - дають повне зображення обох щелеп. Використовується при видаленні зубів мудрості а також при патологіях росту зубів. (На знімку - апарат «Пардус», який використовується для панорамних знімків)
Навіть якщо у пацієнта на даному етапі не виявлено ніяких проблем, то рентгенівський знімок може бути корисний для порівняння в майбутньому, особливо при невідкладної ситуації. Стоматологічні технології постійно розвиваються, покращуючи якість рентгенівських систем і зменшуючи ризик і не комфортність пацієнта.