Лікування карієсу

0

Лікування карієсу припускає пломбування зуба для відновлення його цілісності після видалення зруйнованих карієсом тканин. Якщо порожнина велика і здорові тканини зуба не можуть бути адекватною опорою для пломби, то виникає потреба в коронці. Якщо ураження зуба викликало запалення пульпи зуба, тобто мова йде про таке захворювання як пульпіт, потрібне видалення нервів і пломбування каналів.

Під впливом негативних факторів зубна емаль розм'якшується, стає рихлою, утворюється так звана «біла пляма». Це перша стадія - поверхневий карієс. Тепер бактерії і частинки їжі легко проникають у пухкий шар емалі, з часом забарвлює його в більш темний колір. На цьому етапі лікування полягає у відновленні мінерального складу емалі. Лікування проводять за допомогою втирання спеціальних гелів і мусів в зуби. Цей нехитрий спосіб дуже ефективний і дозволяє наситити емаль іонами фтору і кальцію.

В тому випадку, якщо Ви не звикли відвідувати стоматолога раз у півроку - швидше за все, Ви пропустите першу стадію і зверніть увагу на здоров'я своїх зубів тільки тоді, коли на них з'являться чорні плями. Це означає, що бактерії проникли в дентин і почали з великою швидкістю руйнувати зуби. Поверхневий карієс переріс в середній, тепер лікування карієсу буде під наркозом (місцевим або загальним). Для видалення карієсу знадобиться бормашина, за допомогою якої доктор видалить уражені ділянки дентину. Потім доктор про дезінфікує перфоровану ділянку і запломбує порожнину зуба. На даному етапі можливо лікування карієсу лазером.
 
Трапляється, що людина ігнорує і другу стадію - адже зуб то не болить. І тоді, з часом, він стикається з зубним болем, так як поразка досягла пульпи. Це третя стадія - глибокий карієс. Людина з глибоким карієсом стає чутливою до гарячої та холодної їжі, механічного впливу на зуб. Його незавидний стан не залишає йому вибору і людина поспішає до лікаря. У більшості випадків його лікування потребує серйозного втручання, видалення пульпи, нервів і великої кількості дентину.