Ортодонтія

Ортодонтия

Ортодонтія (від грец. Orthos - прямий і Оdontos - зуб, у буквальному перекладі означає «випрямлення зубів») - великий розділ стоматології, що вивчає причини і розвиток зубощелепних аномалій і деформацій, функціональні та косметичні порушення, викликані ними, розробляє методи профілактики, діагностики та лікування у взаємозв'язку з розвитком організму.

Ортодонтія, якщо говорити на повсякденній мові, означає виправлення неправильно розташованих зубів. Порушення положення зубів і співвідношення щелеп виникає в силу цілого ряду причин. Серед них вельми распространенинаследственние, генетично обумовлені аномалії.

Хрестоматійний приклад подібної патології - видатна, в буквальному сенсі, нижня щелепа представників династії Габсбургів. Цю мітку - "нижню прогнатію» - вони демонстрували світу протягом шести століть - з 1282 по 1918 рік, сидячи на тронах Чехії, Угорщини, Австро-Угорщини, Священної Римської імперії, Іспанії та її володінь в Америці.

Часто причини кривих зубів не настільки "закономірні». Це і порушення розвитку, прорізування зубів, шкідливі звички, особливо в дитинстві: смоктання пальця, тривалий період смоктання соски, травми, рахіт.

Буває, що зуби у людини великі, і їм просто тісно, ​​ніде нормально розміститися із-за малих розмірів щелепи, чому відбуваються викривлення.

Всі ці зубо-щелепні аномалії з порушеннями прикусу виправляються лікарями-ортодонтами. Або самостійно, або разом з хірургами - коли треба впливати на більш великі структури, наприклад, на лицьові кістки, щелепи.

Це дуже давня галузь медицини. У розкопках єгипетських пірамід археологи знаходили черепи із зубами, на яких були залишки золотих зволікань - сліди того, що тодішні придворні медики практикували виправлення недоліків рота у своїх високошляхетних пацієнтів.

Ортодонтичне лікування є важливим кроком на шляху поліпшення Вашої зовнішності і зростання впевненості в собі. Ваш ортодонт зробить все необхідне для успішного лікування. Але пам'ятайте, що гарна посмішка - це результат роботи цілої команди. І один з її гравців - це Ви самі. Результат лікування багато в чому залежатиме від Вашої співпраці. Чим більше будуть Ваші зусилля, тим краще буде результат. Дорога до красивої усмішці часто буває довгою. Але, якщо Ви будете дотримуватися наших інструкцій, регулярно приходити на огляди до лікаря, і прикладати власні зусилля, то мета буде досягнута швидше, і Ви будете пишатися результатом.