Гінгівотомія

0
Гінгівотомія - це лінійне розсічення стінки пародонтальної кишені з метою розкриття пародонтального абсцесу або відкритого кюретажа під візуальним контролем. Показаннями є глибокі і погано доступні для огляду пародонтальні кишені в області одного або декількох зубів, одиночні рецидивуючі абсцеси. При цій процедурі застосовуються різної форми розрізи, вертикальні по осі зуба, зміщені дистально, через міжзубний сосочок, півмісяцеві та ін.
 
Після розкриття кишені його промивають антисептичними розчинами, проводять ретельний кюретаж, потім рану знову обробляють розчинами антисептиків, вводять біологічно активні речовини, склеюють медичним клеєм, покривають плівкою або лікувальної пародонтальной пов'язкою на 2-3 дні. При розтині абсцесів шви не накладають, в порожнину вводять біологічно активні суспензії (з ферментів, інгібіторів та інших речовин).
 
Показання до проведення гінгівотомія:
 
Гінгівотомія проводиться при пародонтиті середнього та тяжкого ступенів тяжкості з глибокими десневими і кістковими кишенями, зі стійким виділенням гною, а також при періодонтальних абсцесах.
 
Протипоказання до проведення гінгівотомія:
 
Гінгівотомія протипоказана людям із захворюваннями крові, порушеннями в серцево - судинної, ендокринної, нервової системах, що страждають онкологічними захворюваннями.
 
Не проводять операцію при патологіях прикусу, деструкція кісткової тканини, альвеолярного відростка щелеп, при сильній рухливості зубів, з поганою гігієною порожнини рота.