Керамічні вініри

0
В даний час здорова, красива, природна посмішка це ознака здорового, щасливого і успішної людини. Посмішка відображає його внутрішній мір. Красіва, білосніжна посмішка, яка гармонує з губами та особою вцілому, відповідає характеру людини. Краса, як відомо, поняття індивідуальне, так гарна посмішка гарна тільки для конкретного індивідуума, і тільки для нього вона буде абсолютно природною.
 
Сучасне естетичне стоматологічне лікування грунтується на строгих наукових принципах, але багато в чому є вид мистецтва, в якому дійсно шедеври створюються завдяки 'ТАНДЕМ лікаря стоматолога та зубного техніка, їх високої кваліфікації. Тому всі наші зусилля спрямовані на створення посмішки, відповідної особистісним якостям і особливостям кожного конкретного пацієнта. При цьому ми завжди враховуємо власну думку і побажання пацієнта.
 
Завдяки стрімкому розвитку сучасної стоматології з'явилися матеріали і методики, що дозволяють перетворити посмішку будь-якої людини. У даній статті мова піде про керамічні вініри, які на сьогоднішній день вважаються найкращим рішенням в естетичній стоматології. Що ж таке вініри? Це тонкі накладки, що кріпляться на вестибулярну (губну) поверхню фронтальної групи зубів. Вони виготовляються, як на верхні, так і на нижні зуби і кріпляться за певною технологією спеціальними стоматологічними матеріалами. Багато сучасні вітчизняні і західні фахівці називають їх штучної емаллю нашого часу. В даний час керамічні вініри є реальною альтернативою композитним реставраціям, цельнокерамических і металокерамічним коронкам. Їх допомогою можна швидко змінити посмішку людини, не завдаючи значного дискомфорту і обмежуючись мінімальним препаруванням зубів. Вініри володіють природною флуоресценцією, тобто, проводять, поглинають і відображають світло точно так само, як і природна емаль. Такі реставрації дозволяють задовольнити найвищі вимоги пацієнтів.
Мінімальна реакція м'яких тканин на керамічні вініри, є, одним з найбільших переваг цих реставрацій. Можливість створення ідеально гладкій поверхні виниров дозволяє підтримувати здоровий стан навколишніх тканин зуба і забезпечити хорошу гігієну порожнини рота. Вони володіють високою біологічною сумісністю завдяки своїй хімічній стабільності, малої цитотоксичности і, що дуже важливо, низькою алергенність. Крім того, керамічні вініри не сприяють накопиченню нальоту і полегшують його видалення з поверхні реставрації. Більше того, виявилося, що на поверхні кераміки життєздатність мікроорганізмів значно менше. Дослідження показали, що на кераміці скупчується набагато менше зубного нальоту, ніж на будь-якому іншому реставраційному матеріалі і навіть на природній емалі. Це пояснюється гладкою глазурованою поверхнею кераміки, перешкоджає прикріпленню бактерій. Відсутність негативного впливу керамічних вінірів на м'які тканини підтверджується численними дослідженнями і не піддається сумніву.
 
Незважаючи на вище перераховані достоїнства, ми, в нашій клініці тчательно дотримуємося показання до використання вінірів, які, в свою чергу, визначають успіх реставраційного лікування в цілому. Ми застосовуємо керамічні вініри в самих різних ситуаціях; 
 • при усуненні невеликих проксимальних (бічних) дефектів і сколів передніх зубів.
 • корекція вроджених аномалій твердих тканин зуба;
 • флюорозние плями.
 • тетрациклінові зуби.
 • зуби, потемнілі в результаті травми або лікування кореневих каналів старими методами.
 • при усуненні неправильної форми
 • при усуненні діастем і деяких трем
 • при відновленні або зміну кольору зубів
Також є і протівопокозанія до застосування вінірів, такі як;
 • недостатня поверхнева емаль
 • депульповані зуби
 • патологічні види прикусу
 • парафункція жувальних м'язів (бруксизм)
 • поодинокі вініри
 • карієс і пломби (вінір не повинен спиратися на пломби, а тільки на природний зуб)
 • поганий догляд за зубами
Таким чином, правильно обстеживши пацієнта, взявши до уваги його анатомо-фізіологічними особливості ми зважуємо всі (за) і (проти). І приймаємо єдино правильне рішення про постановку керамічних вінірів, адже воно стосується не тільки естетичної краси але й здоров'я.

Перш ніж приступити до роботи з пацієнтом, ми обов'язково пропонуємо сфотографувати ситуацію в порожнині рота до лікування. Це послужить ілюстрацією для пацієнта і стоматолога і покаже відмінності між вихідною ситуацією і отриманим результатом. Обговоривши вибір кольору, ми також, пропонуємо зробити воскове моделювання. Це, також, дуже хороша ілюстрація остаточного реставраційного лікування. Хоча це і пов'язане з невеликими фінансовими витратами, але є необхідним етапом планування майбутньої реставрації. Воскове моделювання виготовляється на діагностичних моделях щелеп пацієнта зубним техніком, який приймає всі побажання пацієнта і стоматолога щодо форми, величини, нахилу майбутніх зубів. І, таким чином, на воску, видає найоптимальніший результат майбутнього реставраційного лікування. Потім він обговорюється в клініці з пацієнтом, і тільки після цього ми приступаємо до препарування зубів, які потребують реставрації.

Препарування зубів ми виробляємо за допомогою бормашини, але використовуючи при цьому, сучасні наконечники з потрійним анестезірующій пріпарати, попередньо знеболюючі необхідну зону. Потім приступаємо до препарування зубів на необхідну глибину, за існуючими методиками, якими, ми досконало володіємо.
 
Після препарування, прішліфовка, полірування, приступаємо до отримання відбитків, також, за існуючими методиками. За ним, уже в лабораторії будуть виготовлені спеціальні робочі моделі, на яких і виготовляються керамічні вініри. Ми в клініці, маємо можливість, безпосередньо в кріслі, виготовити тимчасову реставрацію спеціальним матеріалом, за попередніми шаблонах. Таким чином наш пацієнт іде з зубами, чекаючи готових керамічних вінірів.
 
Маючи власну зуботехническую лабораторію, в якій працюють зубні техніки, що мають найвищу кваліфікацію і володіють найсучаснішими матеріалами і методами, власне виготовляють різні види ортопедичних конструкцій, в тому числі, керамічні вініри. Наші зубні техніки володіють достатніми художніми здібностями для відтворення всіх деталей, описаних, як стоматологом, так і пацієнтом. Використовується при цьому супер сучасна, запатентована технологія Є. MAX. фірми VIVADENT (Німеччина).
Це дісілікатлітіевая склокераміка, яка поєднує в собі високу міцність і прекрасну естетичність. Вона здійснила справжню революцію в стоматології, і саме з цього, більшість фахівців світу її використовують. І, нарешті, отримуючи з лабораторії керамічні вініри, ми приступаємо до їх примірці, щоб уникнути неприємних ускладнень перед остаточною фіксацією. На цьому етапі, ми індивідуально оцінюємо становище кожного винира, його крайове прилягання, реставрацію в цілому, поєднання з твердими тканинами зубів і яснами. Також, при необхідності, можлива корекція кольору. Переконавшись в ідеальному результаті, приступаємо до фіксації керамічної реставрації, використовуючи сучасну адгезивную систему, яка забезпечує надійність і довговічність. На мій погляд, хороший результат естетичного стоматологічного лікування робить пацієнта щасливим. Така людина випромінює радість і впевненість у собі, що не тільки доставляє задоволення стоматолога, а й підвищує цінність його практики в очах пацієнта.