Іммедіат протези

0
Бажання мати гарну голлівудську посмішку притаманне абсолютно всім. Але що ж робити, якщо процес імплантації та підготовки до носіння постійного протеза затягується на тривалий термін? Приживлення імплантантів, установка абатментів і, власне, виготовлення самого протеза, може зайняти не один місяць. І весь цей час пацієнтові доведеться ходити без зубів? Можливості сучасної стоматології дозволяють вирішити це питання швидко і безболісно, ​​за допомогою установки тимчасового іммедіат протеза.
За своєю суттю, іммедіат протез, або як його ще називають - протез «метелик», є знімною конструкцією, основа якої виготовляється з акрилової пластмаси або нейлону. У порожнині рота кріпиться за допомогою пластмасових кламерів до здорових зубах або за допомогою прилипання безпосередньо до ясен.
 
Іммедіат протези бувають двох видів:
• Для повного зубного протезування. Призначені замінити собою всі зуби на термін, необхідний для повної підготовки порожнини рота до носіння постійного протеза. Являють собою нейлонову або акрилову щелепу із зубними коронками.
• Для часткового зубного протезування. Призначені не тільки прикривати порожні місця в зубному ряду, але і для утримання здорових зубів на місці. Як правило, можуть замінити від одного до трьох зубів.
Стоматологи рекомендують установку іммедіат протезів у таких випадках:
• Відновлення жувальної функції. Пацієнти не відчувають дискомфорту під час їжі. Варто враховувати такий момент, що іммедіат протези досить крихкі. Тому, в період носіння, не варто вживати занадто тверду їжу.
• З метою відновлення м'яких тканин після видалення зубів. Допомагають уникати неприємних больових відчуттів. Також сприяють відновленню та збереженню кісткової тканини.
• У естетичних цілях. Дозволяють пацієнтам почувати себе більш впевнено і комфортно.
 
Термін служби іммедіат протеза
Будучи тимчасової конструкцією, ці протези не призначені для довгого носіння. Максимальний термін - три місяці. Якщо процес імплантації затягується на більш тривалий термін, іммедіат протез доведеться періодично міняти. Зазвичай, термін виготовлення - від одного до трьох днів.
 
Догляд за іммедіат протезами
Іммедіат протези - звичайнісінькі знімні конструкції. Тому догляд за ними нічим не відрізняється від догляду за іншими видами протезів. Треба регулярно виймати протез з ротової порожнини, промивати водою і чистити зубною пастою.
Варто враховувати, що іммедіат протези не мають достатньо міцної фіксації, тому не слід вживати в'язку їжу. Стоматологи, зазвичай, рекомендують використовувати спеціальні фіксуючі пасти, для запобігання небажаного випадання протеза.