Хронічний періодонтит в стадії загострення

0
Хронічний періодонтит в стадії загострення
 
Одна з самих розповсюджених помилок: «Якщо в зубі немає нерва, то і хворіти він вже не може!». На жаль, якщо зуб похворів і перестав, або в ньому невдало канали запломбовані, то неодмінно розів’ється хронічний періодонтит, який рано чи пізно перейде в стадію загострення.
 
Зміст
Що таке загострення хронічного періодонтиту
Симптоми
Причини
Лікування
Ускладнення
Прогноз
 
Що таке загострення хронічного періодонтиту 
Загострення хронічного періодонтиту – це процес переходу тривалого безсимптомного запалення періодонта в активну форму. 
 
Симптоми 
При загостренні, насамперед, з’являється хворобливість при надкусованіі. Протягом декількох годин (до доби) біль стає самостійною і дуже сильною.
Будь-який дотик до зуба висловлюється сильним болем. Пацієнт змушений тримати рот відкритим, оскільки при змиканні зубів здається, що контактують тільки два зуба з усього рота – хворий і його антагоніст.
Якщо не звернутися до фахівця, біль тривало наростає і раптом різко стихає. Зуб перестає реагувати на дотик, біль значно притупляється і посилюється тільки при стисканні щелеп.
 
Причини 
При цьому захворюванні виникає нестійка рівновага в протиборстві двох сил – інфекції і імунітету. Поки захисні можливості організму домінують над активністю мікрофлори, запальний процес протікає тихо і практично безсимптомно.
Але варто опірності організму знизитися (внаслідок простуди або інших захворювань) і виникає загострення.
Другою причиною порушення балансу може стати настання більш сприятливих умов для мікрофлори: 
при герметизації харчовими залишками раніше відкритого кореневого каналу сильно зруйнованого зуба;
при лікуванні хронічного періодонтиту, у разі проштовхування ендодонтичним інструментом значної кількості розпаду за апікальний отвір.
Оскільки причиною періодонтитів часто є анаеробна мікрофлора, при попаданні в безкислородную середу вона починає бурхливо розвиватися.
Лікування:
У будь-якому випадку обов’язково рясне промивання каналів і вогнищ запалення розчином антисептика та призначення антибактеріальних препаратів. Іноді всі проведені заходи безрезультатні, в цьому випадку уражений зуб доводиться видаляти.
Хірургічні методи
Хірургічні методи лікування загострення можуть не обмежуватися проведенням розрізу по перехідній складці.
Якщо зовнішня кісткова пластинка щелепної кістки дуже щільна, а відтік з каналів незначний, може знадобитися додаткове перфорування кістки бором.
Цей спосіб практично гарантує відсутність відновлення загострення, як мінімум – в процесі лікування.
 
Острий періостит - cимптоми хвороби, профілактика і лікування, причини захворювання, діагностика
 
Що таке Гострий періостит - 
Гострий одонтогенний періостит - Серозне або гнійне запалення периосту (окістя), при якому зона первинного інфекційно-запального процесу в щелепи обмежена межами пародонта ураженого зуба. 
 
Захворювання проявляється розвитком вираженого запального набряку м'яких тканин. При локалізації процесу на верхній щелепі набрякпоширюється на подглазнічную область, район носогубной складки, верхню губу. На нижній щелепі набряк тканин поширюється на поднижнечелюстную область. У місці безпосереднього зіткнення тканин з гнійним вогнищем спостерігається запальна інфільтрація м'яких тканин з гіперемією шкірного покриву, наголошується флуктуація. Слизова оболонка на стороні поразки набрякла, з синюшним відтінком, пальпація болюча. Зміни слизової оболонки зазвичай більше виражені з боку передодня порожнини рота. Але патологічний процес може локалізувати і з язичної поверхні. 
Причини, що призводять до виникнення періоститу щелепи:
1. Хворі зуби (найбільш поширена причина).
2. Несвоєчасне лікування запальних захворювань зуба.
3. Потрапляння шкідливих мікроорганізмів у щелепу.
4. Попадання інфекції в щелепу за допомогою кровеносно-лімфатичної системи.
 
 Лікування періоститу
В залежності від того, як протікає періостит, лікування здійснюється двома методами – консервативним і оперативним. Застосування будь-якого з методів зумовлене ступенем тяжкості захворювання, його формою і процесом розвитку. Якщо періостит зуба сполучений із запальним процесом, то найбільш оптимально – оперативне втручання. Стоматологом робиться надріз ураженої ділянки, вводиться дренаж для відтоку гною. У разі, коли гострий періостит викликаний хворим зубом, то зуб видаляється. 
 
 
 
Перикороніт
           
Перикороніт– це запалення оточуючих зуб мудрості тканин. Запалення при перікоронаріте обумовлено скупченням зубного нальоту в отворі ясна, через яке прорізується зуб мудрості. Другою причиною перікоронаріта є утруднене прорізування зубів мудрості. Під час прорізування зуб мудрості може чинити значний тиск на сусідній зуб, що тягне за собою пошкодження кісткової тканини і ясна.
 
Клінічні прояви 
Основним проявом перікороніта є больовий синдром в області прорізується зуба. Часто біль іррадіює в ділянку скроні або вуха. У деяких випадках утруднений процес жування і ковтання їжі, а пацієнт відчуває труднощі з відкриттям рота.
 
Лікування
При відсутності результативності місцевого лікування показано хірургічне лікування – видалення капюшона під місцевою анестезією. При висіченні відкривається поверхня прорізати зуба, внаслідок чого зубний наліт і мікроорганізми не скупчуються під капюшоном.
Екстракція зуба мудрості показана в тому випадку, якщо він знаходиться в положенні, при якому прорізування неможливо. Це підтверджується рентгенологічним дослідженням, видалення зуба проводять після зняття гострих симптомів перікоронаріта, після екстракції лунка зуба очищається, і накладаються шви.
Так як зуб мудрості не несе функціонального навантаження, то при перікоронітє важко піддається лікуванню, зуб рекомендовано видалити. Рецидивуючий перикороніт виліковується тільки після екстракції зуба мудрості.