Гінгівектомія

0
Однією з поширених хірургічних операцій є гінгівектомія - видалення розрослося, запаленого краю ясен (ясенних сосочків).
Гінгівектомію призначають у наступних випадках:
Коли терапевтичне лікування (прийом антибіотиків і зняття зубного каменю) пародонту вже не допомагає.
При запущених захворюваннях пародонту з'являються ясенні кишені, в яких накопичується наліт і залишки їжі. В наслідок цього, розвивається запалення, ясна ущільнюється, а її край опухає. Щоб уникнути подальшого розповсюдження запалення на канали і коріння зуба і проводять гінгівектомія.
В якості косметичної процедури.
 
У косметичних цілях гінгівектомію проводять з метою поліпшити естетику посмішки, піднявши край ясен і зорово збільшивши висоту коронок зубів.
Цю операцію проводить лікар-періодонтологіі або щелепно-лицьовий хірург. Гінгівектомія триває близько півгодини, проводиться під місцевою анестезією.
Гінгівектомія, з метою лікування пародонту, може проводитися двома методами:
Методика процедури по Губману.
Перед операцією лікар проводить антисептичну обробку порожнини рота. Спеціальним пінцетом вимірюється глибина кишень і на зовнішній частині ясна відзначається рівень їх глибини. За допомогою скальпеля або лазера виробляють горизонтальний розріз з зовнішньої і внутрішньої сторони на 1 мм вище зазначених точок. Потім січуть стінку ясенної кишені і відрізають верхній шматок ясна.
Після закінчення операції поверхні коренів лікар виравнівет і згладжує. На рану накладається тампон і спеціальну пародонтальних пов'язку.
Ця операція проходить з меншим естетичним збитком, ніж операція за методикою Губмана.
Методика передбачає обробку відразу 2 - 3 зубів. При цьому, паралельно ясенного краю, проводиться горизонтальний розріз. Кровотеча зупиняється 3% розчином перекису водню, після чого накладається пов'язка.
Рана загоюється протягом декількох днів (при дотриманні рекомендацій лікаря в харчуванні, гігієні та при обмеженні в курінні) і пацієнт швидко повертається до звичайного ритму життя.
Операцію необхідно проводити до того, коли періодонтит зруйнує кісткову тканину, яка утримує зуби. Якщо ж запальний процес дійшов до кістки, проводити гінгівектомія небезпечно - занадто велика ймовірність втрати зубів.
 
У тому випадку, якщо пацієнт страждає такими захворюваннями: пошкоджений або штучний серцевий клапан; вроджений порок серця; ослаблена імунна система; захворювання печінки (цироз); імплантати суглобів-лікар призначає антибіотики до і після операції. Це необхідно, щоб не відбулося посилення цих захворювань через випадкове потрапляння бактерій в кров.
До анатомічних протипоказань проведення гінгівектоміі відноситься наявність вуздечок і тяжів в області оперативного втручання, а також, якщо зона прикріплених ясен занадто вузька.